БІОГРАФІЯ

«Хочу, щоб про мене завжди згадували, як про людину, яка зробила щось позитивне для тенісу»

ЗАГАЛЬНА
ІНФОРМАЦІЯ

Ерік Ваншельбойм (дата энародження: 15 липня 2001 року) – професійний тенісист, який представляє Україну, але веде спортивну кар’єру за кордоном, тренується в Аліканте (Іспанія) спільно з головним тренером – Руне Томсен (Данія). Станом на вересень 2019 року він обіймає 15-е місце в неофіційному світовому рейтингу ATP серед тих, хто народився в або після 2001 року

СІМ ‘Я

Ерік з родини дипломатів, які проживають за кордоном з 1997-го року. Його батьки обидва з України. Батько Еріка, Віталій Ваншельбойм – працює з 2006-го року на посаді помічника генерального секретаря ООН. Народився Ерік в Сараєво, а коли йому було кілька місяців, сім’я переїхала в Данію по роботі батька.

Більшу частину свого життя він прожив в Копенгагені (Данія) і тільки в 16 років переїхав разом з тренером в Іспанію, де на даний момент і тренується (Аліканте). У Еріка є старший брат Ален і молодший брат Еміль. За свої 18 років Ерік відвідав багато країн, що допомогло йому вивчити відразу кілька мов.

МОЯ ІСТОРІЯ:

«Коли мене запитують, як почалася моя кар’єра, найчастіше я розповідаю цю історію: саме у США я почав ходити на тхеквондо і у мене дуже непогано виходило проявляти себе у цьому виді спорту. Я виграв місцеві турніри U-6. Але через рік ми повернулися у Данію, де повні спаринги заборонені до 13 років.

Якийсь час я нудьгував, але у віці 7 років я вирішив дізнатися, що таке великий теніс. Це сталося завдяки моєму товаришу, який почав займатися спортом і запросив скласти компанію під час його чергового тренування. Ми спробували. Так і почалося, закрутилося і великий теніс остаточно підкорив мене»

БІОГРАФІЯ

c 2019 – …

• У вересні Ерік був запрошений грати за збірну України на Кубку Девіса проти Угорщини
  • Зіграв 10 турнірів в серії PRO (одна перемога, 3 чвертьфіналу, 2 півфінали) та піднявся з початку року з 1472-го на 689-e місце в світовому рейтингу ATP
  • Ерік зіграв на всіх чотирьох турнірах серії Великого шолома серед юніорів. Пройшов у другий раунд в Ролан Гаррос і Вімблдоні. Дійшов до ½ фіналa в Ролан Гаррос у парному розряді
  • Виграв турнір першої категорії в Казані, Росія – неофіційний чемпіонат СНД на твердому покритті
  • Закінчив грати серед юніорів на початку року з рейтингом #35 в світі (березень 2019)
  • У січні виграв перший турнір року серед професіоналів в Аннінг (Китай). Став першим у світі 17-річним тенісистом, який виграв професійний турнір з другої спроби

2018-2017

• Зіграв у зимових і літніх чемпіонатах Європи за юніорську збірну України
  • Переїхав в Аліканте (Іспанія)
  • Виграв перші 8 трофеїв в ITF серед юніорів
  • У жовтні 2018 зіграв на своєму першому професійному турнірі в Анталії (Туреччина)